بسم الله الرحمن الرحیم - خوش آمدید - ساعت:

معرفی مدرسه

باسمه تعالی

حوزه های علمیه که در طول تاریخ همواره یکی از ارکان پیشرفت تاریخ تشیع بوده اند پس از انقلاب اسلامی کانون توجهات و مرکز علمی و فکری نظام اسلامی گردید. انقلابی که از درون حوزه ها شکل گرفت و امروز نیز در گام دوم انقلاب کانون توجهات و نظریه پرداز اصلی آن است. مدارس علمیه نیز همواره نقش تربیت نیروهای مستعد برای ثمردهی در این نظام اسلامی را به عهده داشته اند.

مدرسه علمیه آل یاسین از سال 1397 در راستای اهداف و آرمان های نظام اسلامی و با هدف تربیت طلبه های عالم تراز انقلاب تأسیس گردید.

این مدرسه با برنامه ریزی های کارشناسی برای پیشرفت علمی و اخلاقی طلاب کار خود را دنبال کرد زیرا حقیقت آن است که به هر میزان که این برنامه ریزی دارای دقت و قوت لازم باشد به همان اندازه رشد و ارتقای طلاب بیشتر است.
در این راستا هر کدام از ارکان مدرسه در جهت سامان بخشی به اهداف از پیش تعیین شده وظایف خود را در سه بخش آموزش، پژوهش و تهذیب در پیش گرفته اند که در این جا به بخش هایی از آن اشاره می شود.

– اهتمام ویژه در بحث تربیت طلاب انقلابی و جهادی

– توانمند کردن طلاب در زمینه علمی و اجرایی

– نظارت ویژه در مسائل علمی با کمک مسئولین پایه ها و زمینه سازی تدریس طلاب

– اهتمام ویژه نسبت به مباحث قرآنی و حدیثی

– توجه ویژه به آموزش مکالمه عربی و تدریس آن توسط طلاب

– برپایی اردوهای علمی، تفریحی، زیارتی، تبلیغی و جهادی و استفاده از ظرفیت طلاب در این اردوها

– دغدغه مند کردن طلاب نسبت به مطالبات رهبری

– ایجاد انگیزه در میان طلاب نسبت به مسائل روز و اجتماع و کمک به حل مسائل

– آموزش مهارت های علمی، تبلیغی و اجتماعی مانند تند خوانی، کنترل خشم، ارتباط موثر، مهارت های لازم در زمینه برق، لوله کشی، جوشکاری و…

امید است این فعالیت ها مورد رضایت حضرت ولی عصر عج الله تعالی فرجه الشریف باشد و ما نیز در این بین بتوانیم نقش کوچکی در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی برای رسیدن به دولت کریمه حضرتش داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فرم ورود به مدرسه علمیه آل یاسین

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
حساب کاربری دارید؟ وارد شوید